LangrennStor-Oslo

Skiløypen har åpnet på Østre Greverud

Men ellers få muligheter i Østlandsområdet etter mildværet

Mildværet de siste dagene har tatt knekken på det meste av det lille som var skiløyper i Østlandsområdet. Men på golfbanen på Greverud er den første og minste løypen på 400 meter åpnet, og til tross for 6 plussgrader i går ettermiddag, var det flere som testet skiene. Og løypen er frest opp også i morgentimene i dag.

20141207_141450
SKISESONGEN ÅPNET PÅ GREVERUD! På vår løpetur på asfalten i går passerte vi Greverud golfbane, der snøkanonene både har jobbet og står klar til å utvide den lille 400-meters sløyfen som ble produsert i helgen. Foto: Frode Monsen / Sportsmanden
20141207_141552
BRYTNINGSTID: Grønt gress og bar asfalt omgir den lille langrennsløypen på Greverud i Oppegård. Men for de ivrigste er det altså mulig å gå på ski i Oslo-området uten å måtte dra til fjells. Foto: Frode Monsen / Sportsmanden

 

Mens det er flotte forhold på Beitostølen, Sjusjøen og sikkert andre steder i fjellheimen på Østlandet, er det skralt med muigheter i Marka rundt Oslo etter mildværet i går. Skiforeningen har lagt ut denne rapporten i dag:

Generelt om forholdene i Marka i dag
Oppdatert 08.12.2014 08:34

Det er mellom -6 og 0 grader og pent, klart vær i morgentimene i dag. Det var mildt i går, men heldigvis kom det ikke så mye regn som var meldt. Men i løypetraseene er det nå hardt og isete. Vi trenger mer snø før vi kan gjenoppta løypearbeidet. I mellomtiden får vi satse på at kulda holder seg slik at vi kan kjøre snøkanone på de stedene hvor vi har snøproduksjon. På Østre Greverud i Oppegård har vi en kunstsnøløype på ca. 400 meter som freses opp på formiddagen i dag.

NB! Isen er i ferd med å legge seg på Markavannene, men isen er høyst usikker, så all ferdsel på vann frarådes på det sterkeste.

I føremeldingens nordlige områder, kan både Lygna, Søndre Land og Gjøvik skilte med skiløyper. Se områdemeldingene for Hadelandsåsene og Gjøvik, Toten og Land for flere detaljer.

Mer info og detaljer her. 

- - - - - Annonse (klikk på bildet) ⬇️ - - - - -

 

sportsmanden.no

 

Spre idrettsglede og gjør Sportsmanden mer kjent med å dele innlegget!
- - - - - Annonse (klikk på bildet) ⬇️ - - - - -