Løping

Nå smeller startskuddene for en ny løpesesong!

Aldri før har vel interessen for løping vært større enn nå. Flere arrangører melder om fulle hus. Og med april måned, begynner det virkelige vårsleppet. Det er bare å finne frem de raske skoene og stramme skolissene rundt omkring. For allerede til helgen smeller det i gang!

Lørdag 5.april arrangeres blant annet Drammen 10K, Bergen Ultra med halvmaraton, maraton og 100 km på programmet og KRSUltra i Kristiansand med halvmaraton og 60 km. Og på søndag går tradisjonsrike Fredrikstadløpet med 5 km og halvmaraton. Helgen etter, på palmesøndag, kan du velge mellom hele fem distanser i Perseløpet, det første av en hel rekke i den serien – og så går det slag i slag utover våren, land og strand rundt.

Perseløpet er en serie med lavterskelløp der man også kan løpe fort. Her fra fjorårets løp i august, med ikke ukjente Jann Post til venstre.

Sportsmanden vil være til stede på Fredrikstadløpet. På forsidebildet står løperne klare til start i Gågaten i 2018. På grunn av stadige gravearbeider i sentrum, er løpet de siste årene flyttet til området rundt Gamlebyen. Du kan lese om våre tidligere reportasjer fra Fredrikstadløpet her.

Idyllisk langs Glomma i Fredrikstadløpet.

Løpsbølgen skyller over landet

At det skyller en stor løpsbølge over landet, hersker det i hvert fall ingen tvil om. Sentrumsløpet 26.april er utsolgt på hoveddistansen 10 km. Utsolgt er for lengst også Grue halvmaraton 1.mai. Ja til og med halvmaraton under Oslo Maraton 20 september er allerede utsolgt. Det samme er populære Hytteplanmila, som ikke arrangeres før 18.oktober!

Det gjelder altså å være om seg, dersom man har spesielle ønsker. Men det har vel heller aldri vært flere løp å velge i, så fortsatt er det massevis av muligheter for alle løpskåte mosjonister.

Du kan finne interessante løp på ulike terminlister her:

Racedays.run
Runagain.no
Kondis.no

Lykke til med årets sesong!

Bjørn Tore Taranger stiller som vanlig til start på 100km i Bergen Ultra til helgen. Her fra NM i samme løp i 2022, da det ble bronse på den fargerike karen fra BFG Bergen Løpeklubb.

Foto: Frode Monsen / Sportsmanden.no

Sportsmanden.no

Spre idrettsglede og gjør Sportsmanden mer kjent med å dele innlegget!
- - - - - Annonse (klikk på bildet) ⬇️ - - - - -

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.